Renovohet shkolla fillore "Hasan Prishtina" në fshatin Semetisht

SuharekëPostuar: 16:25 / 06.09.2017

Renovimi i kulmit është mundësuar falë një donacioni në vlerë prej 10,000.00€ nga Monika Hofer përfaqësuese e organizatës Volkshilfe nga Austria, si dhe 5,000.00€ nga Komuna e Suharekës.

Po ashtu është bërë edhe renovimi i sistemit të ngrohjes qendrore në këtë shkollë, i financuar nga Komuna.

Në përurim morën pjesë, znj.Monika Hofer, Kryetari i Komunës z.Sali Asllanaj, komandanti i forcave Austriake në Kosovë Kolonel Prieler dhe pjestar të CIMIC dhe LMT Austriake.

Kryetari falenderojë donatorët për investimin në këtë shkollë ku edhe ndau mirënjohje për znj.Monika, kërkoj nga nxënësit dhe stafi angazhim më të madh në procesin mësimor si dhe ta ruajnë objektin.
/InfoKomuna/

Komente: 0 Parashikimi i moti për katër ditë 09:29 / 17.11.2017 Vorbulla ciklonike që ka depërtuar mbi Itali, me të ftohtin dhe reshjet e borës që solli në disa pjesë të rajonit, ditëve në vijim do të zhvendoset në lindje në jug të rajonit tonë dhe do të vazhdojë të sjellë në vendin tonë kushte për mot...
Komente: 0 Dënohen me 21 vjet burgim aktivistët e Vetëvendosjes 13:28 / 17.11.2017 Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shpallur fajtorë deputetin e Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, si dhe tre aktivistët e tjerë të kësaj partie, Atdhe Arifi, Adea Batusha dhe Egzon Haliti, të cilët akuzoheshin për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës.
MalishevëKomente: 0 Malishevë, GLV përmbyll projektin për zhvillimin rural 12:12 / 17.11.2017 Grupi Lokal i Veprimit (GLV) "Llapusha" në Malishevë, ka përmbyll realizimin e projektit "Zhvillimi rural, shtysë e zhvillimit ekonomik në Llapushë", me debatin me temë Rëndësia e zbatimit të Strategjive Lokale Zhvillimore".