Zv.kryeministri Limaj dhe Ministri Hasani vizituan Zonën Ekonomike në Suharekë

SuharekëPostuar: 16:24 / 21.09.2017

Zv.kryeministri i Kosovës, z.Fatmir Limaj dhe Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, z. Bajram Hasani, sot kanë qëndruar në Komunën e Suharekës, me ç’rast kanë vizituar Zonën Ekonomike në Suharekë, transmeton InfoKomuna.

Ata gjatë kësaj vizite janë shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës z. Sali Asllanaj, të cilët së bashku ishin në mesin e punëtorëve të Kompanisë së stiroporit “Graniti”, Kompanisë për prodhimin e elementeve të betonit “I.Seferi” dhe Fabrikën e Mobiljeve “Te Naseri”.

Limaj gjatë prononcimit për media ka thënë se Komuna e Suharekës do ta ketë gjithmonë mbështetjen e Qeverisë Haradinaj, pavarësisht asaj se kush do të jetë pas zgjedhjeve lokale ne krye të saj.

Ndërsa kryetari Asllanaj, ka falenderuar Zv.kryeministrin Limaj dhe Ministrin Hasani për vizitën e bërë dhe për premtimet që kanë dhanë në mbështetje të Zonës Ekonomike dhe shpresojë se do të shihemi shumë shpejt me projekte të reja rreth kësaj Zone.
 

VitiKomente: 0 Komuna e Vitisë vazhdon asfaltimin e rrugëve nëpër lokalitete 13:47 / 17.08.2018 Ka filluar asfaltimi edhe i disa rrugëve nëpër disa fshatra, në kuadër të projekteve për përmirësimin e infrastrukturës rrugore të lokaliteteve të komunës së Vitisë. Asfaltimi i rrugës "Shaban Kabashi" në gjatësi prej 500 metrash, ka nisur sot...
GjilanKomente: 0 Në Gjilan inaugurohet Akademia e Edukimit Hello 13:31 / 17.08.2018 Në inaugurimin e objektit të ri të Akademisë së Edukimit Hello, kryetari i Gjilanit së bashku me pronarin e kësaj qendre, Florian Kurteshi, pasi ka prerë shiritin, ka përgëzuar për suksesin e jashtëzakonshëm në krijimin e kushteve europiane për edukim cilësor,...
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti: “Elena Gjika”, e gatshme për mësim pas rinovimit 15:09 / 17.08.2018 Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me udhëheqës të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ka përcjellë punimet që po zhvillohen për rinovimin e shkollës fillore “Elena Gjika”.