Aksident në Shëngjin, lëndohet një femër nga Kosova

Postuar: 11:38 / 04.09.2017

Një femër e moshës 45-vjeçare nga Kosova, ka pësuar lëndime trupore në një aksident trafiku të ndodhur në Shëngjin.

Policia e Lezhës ka njoftuar se në aksident janë përfshirë dy vetura, njëra me targa të Shqipërisë dhe tjetra me targa të Kosovës.

Sipas policisë, materialet janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor- Lezhë ndaj shtetasit K.P, 22-vjeç pasi i njëjti me veturën “Toyota” ka goditur veturën “Fiat” me targa të Kosovës.

“Pasagjerja Sh.Sh, 45-vjeçare, banuese në Kosovë, pas lëndimeve të marra është dërguar në spital dhe e njëjta më pas është liruar”, kanë deklaruar në polici.

Komente: 0 Tiranë: Nis rikualifikimi i zonës së ish-Frigoriferit 16:06 / 15.11.2017 Nga një hapësirë e degraduar, ku në verë mbizotëron pluhuri dhe në dimër balta e lluca, i gjithë blloku i banimit në zonën e ish “Frigoriferit” në Njësinë 8, po shndërrohet në një nga lagjet model të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka nisur...
Komente: 0 Veliaj: Në fillim të 2018 nis rehabilitimi i Kopshtit Zoologjik 14:00 / 16.11.2017 Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qytet nga mungesa e madhe e infrastrukturës urbane. Ujërat e bardha që qarkullonin në gjendje të lirë, pluhuri në verë dhe balta në dimër,...