Tërmet në Dibër dhe Gostivar

Postuar: 14:18 / 16.11.2017

Tërmet me magnitudë të Rihterit prej 3.4 ballë është regjistruar sot në orën 11 e 45 minuta në rajonin qendror të Dibrës, njoftoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 70 km në jugperëndim të Shkupit, ndërsa është ndjerë nga banorët në Dibër, Gostivar dhe rrethinë me intensitet prej tre deri në katër gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Komente: 0 Rrugë të reja me korsi biçikletash dhe Ngjyra në Tiranë 13:33 / 14.12.2017 Gjithnjë e më shumë Tirana po i ngjason qyteteve europiane. Krahas përmirësimit të infrastrukturës bazë, tashmë në rrugët e reja, por edhe ato ekzistuese po reflektohen të njëjtat parametra si bulevardet europiane, ku mendohet për hapësirat që respektojnë ata...
Komente: 0 Turizmi, shqiptarët lënë jashtë shtetit 974 milionë euro 14:43 / 12.12.2017 Nga jugu në veri, Shqipëria ka qenë këtë vit e mbushur me turistë, që kaluan pushimet në bregdet, vizituan qytetet turistike, apo u mahnitën nga bukuria e maleve shqiptare. Ky fluks turistësh ka dhënë efektet pozitive në ekonominë shqiptare.
Komente: 0 Maqedonia ndau 100 mijë euro ndihmë për të përmbyturit në Shqipëri 10:25 / 13.12.2017 Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë maqedonase u vendos dhënia e një ndihme prej gjashtë milionë dinarësh maqedonas (100 000 euro) për Shqipërinë për përballimin e situatës së përmbytjeve shkaktuar nga shirat e rrëmbyer të fillimit të muajit dhjetor.
Komente: 0 Tjetër kullë në Tiranë 14:52 / 13.12.2017 Kulla 35 katëshe pas Hotel Tiranës, punimet e së cilës do të fillojnë së shpejti, do të shërbejë si hotel dhe qendër tregtare.