Federata arsyeton rezultatet e dobëta me mungesë të infrastrukturës

Postuar: 11:25 / 18.12.2017

Melisa Zhdrella e Dren Ukimeraj e kanë përfaqësuar Kosovën në kampionatin evropian të notit në pishinë të shkurtër, që të dielën përfundoi në Kopenhagë të Danimarkës.

Zhdrella garoi në 50 metra bretkosë dhe 50 metra krol, ndërsa Ukimeraj në 50, 100 e 200 metra krol dhe 50 metra shpinë.

Federata e Notit të Kosovës rezultatet e dy notarëve i ka cilësuar të mira. Por po ashtu i ka cilësuar si jo në nivelet e pritshmërisë “duke pasur parasysh se në disa disiplina notarët nuk kanë arritur të përmirësojnë rezultatet personale”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Si të gjitha federatat, FNK-ja nuk ka marrë përgjegjësinë për rezultatet e dobëta. Fajin natyrisht e ka hedhur diku tjetër.

Melisa Zhdrella në 50 metra krol (stil të lirë) pati kohë prej 29.25 sekonda. Ishte e fundit prej atyre që garuan, ndërsa koha e parafundit më e dobëta ishte 27.06 sekonda. E fundit Zhdrella ishte edhe në 50 metra në stil bretkosë. Koha e saj ishte 35:01 sekonda, ndërsa e parafundit pati kohë 32.60 sekonda.

MalishevëKomente: 0 Përfundojnë garat shkollore në futsall 16:11 / 20.04.2018 Organizuar nga Shoqata e Pedagogëve të Sportit në Komunën e Malishevës, në bashkëpunim me Drejtorinë për Arsim dhe Edukim dhe Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport, janë zhvilluar garat sportive në futsall, për të dy nivelet e shkollave në komunën tonë.
SkënderajKomente: 0 Diskutojnë për themelimin e shkollës së volejbollit në Skenderaj 09:44 / 20.04.2018 Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë takimit me kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi, dhe përfaqësuesit e klubit të volejbollit në Skenderaj, kanë diskutuar për mundësitë e ofrimit të kushteve dhe përkrahjes për Klubet dhe...
PrishtinëKomente: 0 Stadiumi i Prshtinës nuk do të hapet as në qershor 10:09 / 19.04.2018 Punimet në stadiumin e qytetit të Prishtinës pritet të përfundojnë në muajin qershor. Dhe, klubi Prishtina por edhe Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) shpresonin që menjëherë apo edhe para përfundimit të plotë të rinovimit të organizonin ndeshje.