Ilazi priti në takim triumfueset e klubit të mundjes "Kaçaniku"

KaçanikPostuar: 10:36 / 29.08.2017

Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi, priti në zyrën e tij, përfaqësueset triumfuese nga Klubi i Mundjes “Kaçaniku”.

Kryetari Ilazi përgëzoi sportistet e reja për suksesin e arritur, duke shtuar se ato janë ambasadoret më të mira të qytetit të Kaçanikut nëpër botë.

Kryetari Ilazi u premtoi mbështetje dhe angazhim edhe në të ardhmen, duke ngritur kështu suksesin e tyre në arenën ndërkombëtare. Në takim ishin prezent përfaqësuesit e klubit, Nënkryetari Sjellmir Dashi, Trajneri Ferat Ramadani si dhe anëtari i kryesisë Burim Krasniqi, të cilët njoftuan se Klubi i Mundjes “Kaçaniku” ka përfaqësuar Kosovën në turnirin Ndërkombëtarë në Bullgari ku nuk munguan edhe sukseset.

Në këtë turnir Diellza Gashi dhe Njomza Krasniqi morën vendet e para, Venera Asllani dhe Romesa Krasniqi morën vendet e dyta, ndërsa Elvira Krasniqi zuri vendin e tretë. Përfaqësuesit e KM “Kaçaniku” kërkuan më shumë përkrahje në zhvillimin e aktiviteteve.

Fitueset e turnirit ndërkombëtar i përshëndeti dhe uroi për suksesin e tyre edhe Drejtori për Arsim dhe Kulturë Enver Kamishi, i cili shtoi se është duke u punuar vazhdimisht në krijimin e kushteve sa më të mira për sportistët, fillimisht duke investuar në rregullimin e infrastrukturës sportive.
/InfoKomuna/

PejëKomente: 0 Peja organizon Ditën Ndërkombëtare Olimpike 12:05 / 25.05.2018 Komuna e Pejës në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës me rastin e Ditës Olimpike Ndërkombëtare kanë organizuar vrapimin e fëmijëve në qendër të qytetit të Pejës.
Komente: 0 Flamurtari e Vëllaznimi kanë rastet e fundit për të mbetur në elitë 09:49 / 23.05.2018 Stadiumi i qytetit në Drenas për dy ditë rresht do t'i mbajë dyert e hapura. Në "Rexhep Rexhepi" sot dhe nesër do të luhen dy ndeshje barazhi ku do të vendoset për dy skuadrat që do të luajnë stinorin e ardhshëm në Superligë, shkruan sot Koha Ditore.
Komente: 0 Mijëra fëmijë shënuan Ditën Olimpike 12:08 / 25.05.2018 Rreth 5 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë së Kosovës, 2008, kanë shënuar sot Ditën Olimpike 2018. Aktiviteti kryesor u mbajt në Prishtinë, ku morën pjesë rreth 2 500 fëmijë. Ata vrapuan nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te Teatri.
FerizajKomente: 0 Aliu mbështet fushatën “Për Ferizajn në Superligë” 16:21 / 21.05.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu paraditen e sotme ka pritur përfaqësuesit e Tifozerisë “Ujqit” në kuadër të fushatës për rikthimin e Klubit të Futbollit “Ferizaj” në Superligën e Kosovës.