Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore, përfundon garën me sukses

Postuar: 09:52 / 13.02.2018

Skitari Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore.

Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi në vendin e 55-të nga 65 garues me kohë 1:23:84 sekonda. Në kombinim me garën e sllallomit, në rezultat të kombinuar Tahiri doli në pozitën e 37-të.

Ai e mbylli garën në disiplinën e kombinuar për 2:23.40. Garën e sllallom nuk e përfunduan 17 garues.

Komente: 0 Gara me biçikleta, si edukim në trafik 14:58 / 18.05.2018 Për herë gjashtë me radhë janë mbajtur garat tradicionale të nxënësve me biçikleta me qëllim testimin e shkathtësive të tyre në ngasjen e biçikletës dhe njohjen e rregullave dhe shenjave të trafikut.
Komente: 0 Haradinaj mbështetë notarët në garat e tyre ndërkombëtare 12:59 / 21.05.2018 Organizimi në Kosovë, i Kampionatit Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down, është një nga ngjarjet më të mira që ka ndodhur në fushën e sportit. Për herë të parë Kosova po bëhet nikoqir i notarëve nga e gjithë bota. Kështu tha...