Zveçan: Gjendet drogë në veri

ZveçanPostuar: 10:05 / 07.10.2016

Policia e Kosovës njësiti antidrogë, ka identifikuar mbrëmë në veri të vendit katër parcela me sipërfaqe prej rreth gjysmë hektari të mbjellur me bimë cannabis sativa, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, parcela u gjet në vendin e quajtur Josevik-Loziste, afër fshatit Bajnkë të komunës së Zveçanit.

“Bimët varionin prej 0.5 deri në 4 metra gjatësi, ndërsa, policia ka sekuestruar po ashtu edhe rreth 5 kilogramë marijuanë nën urën e hekurit afër Bajnskës”, kanë thënë burimet.

Policia e cila ndodhet në vendngjarje po punon në identifikimin dhe kapjen e autorëve, ndërsa pritet që gjatë ditës njësitë përkatëse t’i asgjësojnë këto parcela me bimë narkotike. 

Komente: 0 Moti gjatë 5 ditëve të ardhshme 09:43 / 24.05.2018 Edhe ditëve në vijim temperaturat e ajrit do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të sillen nga 10 deri në 13 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 22 deri në 25 gradë celsius.
ShtimeKomente: 0 Shtimja me plan komunal për efiçiencë të energjisë 15:59 / 24.05.2018 Kryetari i komunës së Shtime, Naim Ismajli, ka pritur në takim kryeshefin e Agjencisë për Efiçencë të Energjisë, Arsim Kuliqi si dhe përfaqësuesin e GIZ-it - udhëheqës i projektit për efiçiencë të energjisë, Avni Sfishta.