Zveçan: Gjendet drogë në veri

ZveçanPostuar: 10:05 / 07.10.2016

Policia e Kosovës njësiti antidrogë, ka identifikuar mbrëmë në veri të vendit katër parcela me sipërfaqe prej rreth gjysmë hektari të mbjellur me bimë cannabis sativa, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, parcela u gjet në vendin e quajtur Josevik-Loziste, afër fshatit Bajnkë të komunës së Zveçanit.

“Bimët varionin prej 0.5 deri në 4 metra gjatësi, ndërsa, policia ka sekuestruar po ashtu edhe rreth 5 kilogramë marijuanë nën urën e hekurit afër Bajnskës”, kanë thënë burimet.

Policia e cila ndodhet në vendngjarje po punon në identifikimin dhe kapjen e autorëve, ndërsa pritet që gjatë ditës njësitë përkatëse t’i asgjësojnë këto parcela me bimë narkotike. 

MalishevëKomente: 0 IPKO ndihmon QKMF-në e Malishevës me aparat laboratorik 12:07 / 18.01.2019 Kompania telekomunikuese IPKO, sot ka ndihmuar QKMF në Malishevë, me një aparat laboratorik dhe një aparat tjetër për EKG. Ky donacion i kësaj kompania, është vlerësuar lartë, pasi këto mjete, do të ndihmojnë në masë të madhe, QKMF-në, përkatësisht...
FerizajKomente: 0 Vërejtje gjashtë kompanive për mosmirëmbajtje të rrugëve 12:04 / 18.01.2019 Drejtoria për Shërbime Publike dhe Emergjencë ka shqiptuar vërejtje me shkrim për gjashtë kompani të kontraktuara, të cilat s`kanë reaguar me kohë dhe s`janë treguar të përgjegjshme për pastrimin e borës dhe mirëmbajtjen e rrugëve.