GjilanKomente: 0 LDK e Gjilanit të premten hap fushatën elektorale 16:45 / 21.09.2017 Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan, të premten hap zyrtarisht fushatën elektorale në Konventën e madhe programore, në ora 15:00, në sallën e teatrit të qytetit.
GjilanKomente: 0 LDK në Gjilan: PDK-ja e katandisi shëndetësinë primare 14:12 / 21.09.2017 Lidhja Demokratike e Kosoves, Dega në Gjilan, përmes një komunikate shpreh keqardhjen që partitë opozitare duke u shërbyer me të pavërteta dhe deformim të realitetit po mundohen të mashtrojnë opinionin publik kinse në shëndetësine primare nuk është punuar asgjë.
GjilanKomente: 0 Gjilani inauguron çerdhen më të madhe në rajon, me vlerë 400 mijë euro 16:37 / 20.09.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe drejtori i USAID-it në Kosovë, James Hope, me bashkëpunëtorët e tyre kanë inauguruar objektin e ri të çerdhes në lagjen “Dardania”, e cila kap koston e 400 mijë eurove, përderisa është bashkëfinancuar...
GjilanKomente: 0 Haziri takon kryetarin e Fondit Humanitar për Kosovën Lindore 11:49 / 18.09.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në një takim pune dhe koordinimi zëvendës kryetarin, Skënder Memishi, nga Fondi Humanitar për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, me të cilin janë koordinuar për aktivitetet e ardhshme në mbështetje të projekteve...
GjilanKomente: 0 Arrestohet falsifikuesi i dokumenteve të Gjykatës 10:47 / 15.09.2017 Njësiti i Krimeve Ekonomike të Policisë kanë arrestuar një person në Gjykatën Themelore në Gjilan i cili dyshohet se në mënyrë të kundërligjshme ka falsifikuar dokumente nga evidenca e personave, ka vulosur dhe nënshkruar certifikata në emër të Gjykatës...
GjilanKomente: 0 Në Gjilan shpërndahen pako ushqimore për 200 familje skamnore 15:39 / 12.09.2017 Në Komunën e Gjilanit sot janë shpërndar pako ushqimore për 200 familje në nevojë, i cili është financuar nga Shoqata “Islamic Relief” dhe mbështetur nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale.
GjilanKomente: 0 Lista e AAK-së për asamble komunale në Gjilan 10:34 / 12.09.2017 Aleanca për Ardhmërinë e (AAK) ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) listën me emrat e 38 kandidatëve për asamblistë të Komunës së Gjilanit për zgjedhjet lokale që do të mbahen me 22 tetor.
GjilanKomente: 0 Në Gjilan hapet Panairi regjional vjeshtor i ndërmarrësisë 16:00 / 08.09.2017 Nën organizimin e Agjensionit për Zhvillim Rajonal-Lindje dhe Komunës së Gjilanit me mbështetje të zyrës së Bashkimit Evropian është hapur sot Panairi Regjional Vjeshtor i Ndërmarrësisë, me pjesëmarrje nga të gjitha komunat e regjionit të lindjes.
GjilanKomente: 0 Gjilani dhe UNICEF-i në promovim të shkollave pa dhunë 15:35 / 08.09.2017 Drejtoria e Arsimit në Gjilan, përkatësisht pesë shkollat e kësaj komune dhe organizata “Mundësia” nga Mitrovica kanë nënshkruar sot një memorandum të bashkëpunimit në kuadër të projektit “Promovimi dhe Krijimi i Shkollave pa Dhunë”, i mbështetur...
GjilanKomente: 0 Policia e Gjilani të bëhet model i qytetit për siguri 14:42 / 08.09.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim komandantin e deritanishëm të Stacionit Policor në Gjilan, Remzi Azemin, të cilin e ka falënderuar për bashkëpunimin e mirë që kanë pasur, duke thënë se falë intitucioneve të sigurisë,...
GjilanKomente: 0 Projekt-buxheti i Komunës së Gjilanit diskutohet më 18 shtator 18:28 / 07.09.2017 Komiteti për Politikë dhe Financa i Komunës së Gjilanit ka mbajtur sot mbledhjen e radhës të udhëhequr nga kryesuesja Shpresa Kurteshi-Emini, ku ka rekomanduar për në seancën e radhës të gjitha pikat e rendit të ditës.