RahovecKomente: 0 Rahovec: KPF shqyrton Raportin 3 mujor financiar të vitit 2018 12:23 / 18.04.2018 Në kryesimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal Afrim Dina, në prani të nënkryetarit të Komunës, Fatmir Iska, anëtarëve të KPF-së dhe përfaqësueseve të OSBE-së, sot u mbajt mbledhja e dytë e Komitetit për Politik dhe Financa të Komunës së Rahovecit...
RahovecKomente: 0 Rahoveci përkujtohen dëshmorët Dalip Behra dhe Bekim Gashin 15:01 / 13.04.2018 U mbajt tubim përkujtimor në shënimin e 19-të vjetorit të rënies së dëshmorët Dalip Behra dhe Bekim Gashi nga fshati Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit. Të pranishëm në tubimin përkujtimorë ishin Kryetari i Komunë së Rahovecit, Smajl Latifi me...
RahovecKomente: 0 135 mijë euro për "Shtigjet e ecjes" në Rahovec 14:20 / 12.04.2018 Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe Ministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal Rasim Demiri, kanë nënshkruar Marrëveshjen e Mirëkuptimit për mbështetjen e projektit “Shtigjet e ecjes”me vlerë prej 135 mijë e 500 euro në qytetin e Rahovecit.
RahovecKomente: 0 Kryetari inspektoi punimet në ndërtimin e QKMF-Emergjenca në Rahovec 15:24 / 11.04.2018 Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga Fatmir Iska, nënkryetar i Komunës dhe Samir Mustafa, drejtor i DShMS-së dhe Artan Asllani, drejtor i EZhT, kanë vizituar punimet të cilat janë duke u bërë, në ndërtimin e objektit të ri të Qendrës Kryesore...
RahovecKomente: 0 QKMF në Rahovec merr donacion një autoambulancë 15:29 / 28.03.2018 Qendra Komunale e Mjekësisë Familjare (QKMF), në qytetin e Rahovecit nga sot e tutje do të ketë në dispozicion edhe një autoambulancë të marrë si donacion, nga mërgimtarët Sabit Shehu dhe Eldina Shehu Durguti, raporton InfoKomuna.
RahovecKomente: 0 Komuna e Rahovecit zgjat orarin për aplikim të subvencioneve 14:52 / 23.03.2018 Drejtoria për Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në Komunën e Rahovecit, duke e parë fluksin e madhe të fermerëve gjatë ditëve të fundit dhe afatit të paraparë qe është deri më 31 prill, për aplikim për subvencione që jepen nga MBPZhR-ja, ka...
RahovecKomente: 0 Komuna e Rahovecit njofton se të shtunën punohet me orar të rregullt 11:22 / 23.03.2018 Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Komunën e Rahovecit, përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se me datë 24 mars dhe 31 mars, e shtunë, do të punohet me orar të rregullt nga ora 8:00 deri në ora 16:00.
RahovecKomente: 0 Të gjitha rrugët e Rahovecit janë të kalueshme 14:14 / 22.03.2018 Bora që ka rënë gjatë ditës së mërkurë dhe që po vazhdon edhe gjatë ditës së sotshme, nuk ka paraqitur problem, pasi që Komuna e Rahovecit përmes operatorit ekonomik për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë sezonit dimëror është bërë largimi i...
RahovecKomente: 0 Kompanisë nga Rahoveci i kapen sërish 1800 kilogramë mish pa afat 11:06 / 21.03.2018 Mbi 1800 kilogramë mish pule me afat të skaduar i ka gjetur Policia e Kosovës dhe AVUK, gjatë një bastisjeje, të martën në mesditë, në kompaninë importuese të mishit në Kosovës “Euro Ida” nga Rahoveci. E njëjta kompani, para pak ditësh u zbulua se në...
RahovecKomente: 0 Komuna e Rahovecit intervenon në evitimin e vërshimeve 13:53 / 20.03.2018 Edhe Komunën e Rahovecit është përfshi nga reshjet e mëdha të shiut të rënë gjatë ditës së hënë dhe që në disa vendbanime ka pasur edhe vërshime. Pas kërkesave nga qytetarët, zyrtarët kompetent komunal kanë dalë në terren, raporton...
RahovecKomente: 0 Kryetari Latifi mbështet Qendrën për Punë Sociale 11:38 / 16.03.2018 Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale, Samir Mustafa, kanë vizituan Qendrën për Punë Sociale në Rahovec (QPS).