PrizrenKomente: 0 Teleferiku për Kalanë e Prizrenit mbetet në letër 14:14 / 17.12.2018 Qytetarët dhe vizitorët të cilët ia mësyjnë Kalasë së Prizrenit edhe më tutje duhet ngjiten në këmbë në një lartësi mbi detare prej 525 metra. Kalaja mund të jetë pikë e paarritshme për ata që nuk mund të ecin këtë rrugë...
PrizrenKomente: 0 Haskuka paralajmëron matjen e performancës së Ekzekutivit 12:12 / 11.12.2018 Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka paralajmëruar se në fund të vitit do të ketë matje të performancës së punës së drejtorëve të Ekzekutivit. Por, sipas tij, të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me punën e të...
PrizrenKomente: 0 Burgim dhe gjobë për katër zyrtarë policorë që morën ryshfet 13:34 / 10.12.2018 Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarve me iniciale N.SH. ,D.B. ,M.S. dhe B.B. që të gjithë nga Prizreni, për shkak se kanë kryer veprën penale marrja e ryshfetit në bashkëkryerje nga neni 428 para.1...
PrizrenKomente: 0 Arrestohet një burrë në Prizren për “detyrim” 14:19 / 06.12.2018 Me datën 5 dhjetor 2018 Policia në Prizren ka pranuar informatë për një rast të kryerjes së veprës penale ‘detyrim’, e cila ka ndodhur në Prizren, ku pas një pune hetimore të njësive relevante policore në Prizren dhe në bashkëpunim me hetuesit rajonalë,...
PrizrenKomente: 0 Lansohet projekti për një Prizren të qëndrueshëm 11:14 / 06.12.2018 Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë dhe Agjencia Austriake për Zhvillim (ADA) nënshkruan marrëveshjen për një projekt që do të kontribuojë në uljen e cenueshmërisë nga ndryshimet klimatike në Kosovë.
PrizrenKomente: 0 Zyrtarë arsimorë nga Berati vizitojnë Prizrenin 10:21 / 05.12.2018 Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, dhe drejtori i Arsimit, Skënder Susuri kanë takuar dje përfaqësuesit e Drejtorisë Rajonale të Arsimit nga Bashkia e Beratit, në krye me drejtorin Selman Hodaj, me të cilët janë pajtuar që të ketë bashkëpunim më të thellë nga...
PrizrenKomente: 0 Prizreni shpërndan 1400 metra kub dru për ngorhje 14:53 / 30.11.2018 Komuna e Prizrenit njofton se këtë javë ka filluar shpërndarja e druve për ngrohje për familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës, familjet skamnore si dhe për tri institucione që merren me shërbime dhe përkujdesje ndaj personave me aftësi të kufizuar.
PrizrenKomente: 0 Prizreni nis projektin për emërtimin e rrugëve 15:43 / 29.11.2018 Nga dje ka filluar implementimi i projektit për emërtimin e rrugëve në komunën e Prizrenit. Ky projekt është zvarritur për dy vjet me radhë, për ta lënë Komunën e Prizrenit si qyteti i fundit në Kosovë që ende nuk i ka të shënjuara rrugët.
PrizrenKomente: 0 Berisha akuzon kabinetin e Haskukës për kurdisje konkursesh 13:57 / 29.11.2018 Kryetari i Degës së Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka akuzuar përfaqësuesit e kabinetit të kryetarit të Prizrenit dhe këshilltarët e tij politikë për kurdisje të çdo konkursi për punësim në organet komunale.