FerizajKomente: 0 Svarqa: 300 vende të reja të punës në kopshtet publike 13:49 / 15.11.2017 Kryetari i komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa ka vizituar kopshtin e fëmijëve “Engjujt” në Ferizaj, me ç’rast u prit nga drejtoresha e këtij kopsht Fatime Nuha Reqica si dhe stafi përcjellës i këtij institucioni parashkollor.
FerizajKomente: 0 Lëndim në vendin e punës 11:25 / 14.11.2017 Policia njofton se një person është goditur nga tensioni i lartë derisa ka qenë duke drejtuar pompën e betonit.
FerizajKomente: 0 Vihet gurthemli i shtatores së dëshmorit Fatmir Kërqeli 13:38 / 13.11.2017 Familjarë, bashkëluftëtarë, krerë të institucioneve lokale dhe mysafirë të shumtë, gjatë ditës së sotme kanë marr pjesë në vendosjen e gurthemlit për ndërtimin e shtatores së dëshmorit Fatmir Kerqëli.
FerizajKomente: 0 Një vajzë zhduket në Ferizaj 11:24 / 02.11.2017 Një vajzë nga Ferizaj ka dalë nga shtëpia e saj që nga 29 tetori dhe më nuk është kthyer në shtëpi.
FerizajKomente: 0 32 fermerë ferizajas përfitojnë lopë qumështore 10:15 / 02.11.2017 Komuna e Ferizajt ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për 3 vjetët e ardhshëm me organizatën për zhvillim rural “Mëshqerra” për t’i subvencionuar 32 fermerë me nga një lopë qumështore.
FerizajKomente: 0 32 fermerë ferizajas pritet të përfitojnë lopë qumështore 12:12 / 01.11.2017 Kryetari i komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa i shoqëruar nga drejtori i bujqësisë Ismet Vranovci, kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit me organizatën për zhvillim rural “Mëshqerra”, e cila u përfaqësua nga Florentina Kida-Gërguri.
FerizajKomente: 0 Ferizaj, 15 vjet burgim për vrasje 13:16 / 27.10.2017 Gjykata Themelore në Ferizaj, trupi gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, sot 27 tetor 2017, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit M.A, i cili në bazë të aktakuzës së Prokurorisë Themelore në Ferizaj, akuzohet se ka kryer veprën penale “Vrasja” nga neni...