IstogKomente: 0 Lekaj viziton dy projekte rrugore të komunës së Istogut 15:26 / 17.10.2017 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i shoqëruar nga kandidati për kryetar të komunës së Istogut Gani Dreshaj dhe deputeti Bekë Berisha, inspektoi dy projekte rrugore të kësaj komune të cilat do të rikonstruktohen.
IstogKomente: 0 "Istogu po bëhet qendër turistike" 14:49 / 17.10.2017 Istogu shumë shpejt pritet të bëhet qendër e njohur turistike. Ardhja në Qeveri e Ramush Haradinajt pritet të rikthejë në hartë bukuritë që ka Rrafshi i Dukagjinit.
IstogKomente: 0 Kritikohet ashpër qeverisja e LDK-së në Istog 22:39 / 10.10.2017 Sonte në Radio Televizioni i Kosovës (RTK), në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, kandidatët për kryetar të Komunës së Istogut kanë prezantuar ofertën e tyre.
IstogKomente: 0 Shtëpia e komunitetit në Gurrakoc me ashensor dhe park të ri 14:53 / 05.10.2017 Për të përmirësuar dhe lehtësuar jetën e banorëve të shtëpisë së komuniteteve në Gurrakoc, komuna e Istogut ka pajisur me ashensor të ri këtë shtëpi si dhe ka bërë rregullimin e rrethojës dhe oborrit të objektit.
IstogKomente: 0 Sadikaj premton ndërtim të tregut modern 13:40 / 28.09.2017 Pas bashkëbisedimeve që kishte javë më parë me tregtarët, Beqir Sadikaj, kandidat i PDK-së për kryetar të Komunës së Istogut ka prezantuar projektin për ndërtimin e tregut të ri në këtë komunë.