Komente: 0 Shëngjini nis përgatitjet për sezonin turistik 21:10 / 05.05.2020 Shëngjini ka nisur të bëhet gati për sezonin turistik të këtij viti. Fillimisht puna është përqendruar në rehabilitimin e trotuareve dhe qendrës së qytetit dhe më pas do të vijohet për sistemimin e bregdetit.
Komente: 0 Tirana drejt normalitetit taksi, biçikleta dhe këmbësorë në rrugë 15:45 / 28.04.2020 Në një kohë kur autoritetet shëndetësore bëjnë thirrje se lehtësimi i masave shtrënguese ndaj Covid-19 nuk duhet kurrsesi të përkthehet në shkelje të distancës sociale dhe mosrespektim të rregullave të higjienës, sot, qytetarët e Tiranës janë...
Komente: 0 Kumanovë, qytetarët kërkojnë maskat të shpërndahen falas 22:22 / 22.04.2020 Të paktë ishin qytetarët e Kumanovës që sot nuk mbanin pajisje mbrojtëse ndaj virusit korona, detyrim që u caktua nga Qeveria e që hyri në fuqi prej sot. Qytetarët e tjerë kishin krijuar një kolori maskash, varësisht se prej ku ishin furnizuar me këto të fundit.
Komente: 0 Konfirmohen edhe 30 raste me Covid-19 22:40 / 18.04.2020 Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 242 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore.
Komente: 0 Lugina kërkon ndihmën e Kosovës për përballjen me Covid-19 21:18 / 15.04.2020 Për fat të mirë asnjë shqiptar në Preshevë, Medvegjë e Bujanovc nuk është infektuar me Covid-19. Këto të dhëna i dha gjatë ditës së sotme, kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar të Luginës, Ragmi Mustafa.
Komente: 0 Thumana, qytezë turistike si Puka dhe Belshi 11:25 / 04.03.2020 Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës për projektet e rindërtimit u shpreh se falë rindërtimit të banesave të reja Thumana do të zhvillohet si një qytezë turistike në shembullin e Pukës dhe Belshit.
Komente: 0 Sipas BB-së, Elbasani e Kukësi ndër qytetet më të varfra në Ballkan 11:33 / 02.09.2019 Një vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në mesin e rajoneve më të varfra në Ballkan. Këto prefektura janë më të varfrat në Shqipëri, por gjithashtu janë...