Komente: 0 Të hënën nis fushata zgjedhore në Maqedoni 11:16 / 22.09.2021 Pasi Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka përcaktuar renditjen e pjesëmarrësve në zgjedhjet lokale në fletëvotim, Lista e Vetëm e kandidatëve duhet të publikohet më së voni deri në mesnatën e së enjtes (23 shtator).
Komente: 0 Lëkundje tërmeti në Tiranë 16:52 / 21.09.2021 Në orën 16:04 minuta një tërmet me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter tronditi zonën e Tiranës, sipas faqes EMSC, të Qendrës Europiano-Mesdhetare të Sizmiologjisë.
Komente: 0 NPK "Tetova" furnizohet me automjete dhe kontejnerë të rinj 15:35 / 21.09.2021 Më pak se një muaj para zgjedhjeve lokale, Komuna e Tetovës i dorëzoi në përdorim 4 kamionë të ri për grumbullim të mbeturinave, 1 makinë sweeper dhe 1 fshesë ajrore, Ndërmarrjes Publike Komunale “Tetova”.
Komente: 0 Arifi: Komuna e Tetovës shpall tre ditë zie 11:34 / 09.09.2021 Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi sot u shprehu ngushëllime të gjithë familjeve të viktimave nga zjarri tragjik në spitalin e modeluar në Spitalin e Tetovës.
Komente: 0 Arrin në 14 numri i viktimave në Tetovë, Prokuroria jep detaje 09:56 / 09.09.2021 Ka arritur në 14 numri i viktimave në Tetovë nga zjarri që përfshiu spitalin modular për trajtimin e personave e të sëmurëve me koronavirus, të mërkurën rreth orës 21:00. Kjo është bërë e ditur nga prokuroria publike e Shkupit, e cila në bashkëpunim me...
Komente: 0 Kënd Edukativ të Trafikut në Vlorë 15:50 / 13.08.2021 Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPShTRr), pas aktiviteteve të Këndeve Lëvizëse të Trafikut anembanë vendit sjell një tjetër risi.