Komente: 0 Pritet borë dhe ulje temperaturash, këshillohen drejtuesit e mjeteve 16:42 / 08.01.2019 Vala e të ftohtit të acartë që ka përfshirë vendin pritet të jetë prezente edhe në ditët në vijim, me Autoritetin Rrugor Shqiptar që këshillon drejtuesit e mjeteve që të tregohen më të kujdesshëm në lëvizjen gjatë natës, pasi temperaturat...
Komente: 0 Investohen 342 mijë euro në aksin Tiranë-Durrës 16:39 / 08.01.2019 Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektuan punimet që po kryhen në segmentin Tiranë-Qafë Kashar për ndërtimin e dy tombinove që zgjidhin problemin e përmbytjeve.
Komente: 0 Merr zgjidhje problemi i ujit të pijshëm për dy lagje në Tiranë 12:13 / 21.12.2018 Dy lagje të tjera në kryeqytet kanë marrë zgjidhje për problemin e furnizimit me ujë të pijshëm. Bashkia e Tiranës ka përfunduar investimin për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit në rrugën “Petro Nini Luarasi”, pranë...
Komente: 0 Puka nën magjinë e dritave dhe borës 12:02 / 19.12.2018 Puka, parajsa e fshehtë e Veriut të Shqipërisë, e kthyer tashmë në një destinacion turistik, ofron për vizitorët një peizazh të harmonishëm alpin sidomos në prag të Krishtlindjeve dhe ndërrimit të viteve.
Komente: 0 Dhërmiu, fshati turistik që po rilind 10:36 / 13.12.2018 Qendra historike e fshatit turistik të Dhërmiut, në bashkinë e Himarës, i vendosur buzë detit Jon dhe në shpatet e maleve, midis gjelbërimit të ullinjve dhe agrumeve të shumta po rilind falë investimeve që po kryhen.
Komente: 0 Tiranë: Prishen edhe dy ndërtime të tjera pa leje te Astiri (Video) 13:25 / 12.12.2018 Puna për hapjen e kantierit ku do të zbatohet projekti për zgjerimin e Unazës së Madhe në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana ka vijuar edhe paraditen e sotme. Bashkia e Tiranës prishi disa ndërtesa të tjera pa leje në gjurmën e Unazës së Madhe në zonën e...
Komente: 0 Korça nën magjinë e dritave (Foto) 10:16 / 11.12.2018 Një atmosferë magjike ka mbuluar Korçën në prag të festave të fundvitit. “Festivali i Dritave” mbushi edhe këtë vit me vizitorë të shumtë qytetin juglindor të Korçës.
Komente: 0 Tiranë: Mbikalimi te “Shqiponja”, ARRSH do rihapë garën e prokurimit 14:08 / 10.12.2018 Autoriteti Rrugor Shqiptar po përgatitet për të hapur menjëherë nga e para garën e prokurimit për ndërtimin e mbikalimit te sheshi “Shqiponja”, nëse nga autoritetet amerikane do të vijë një përgjigje zyrtare se kompania fituese e tenderit për lotin e parë,...